صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سه درصد آمار ولادت د...
مهر
۱۰
۱۳۹۳
سه درصد آمار ولادت در کشور ثبت نمی شود
مهر ۱۰ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

IMG12591782

عکس: مهر

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال از افزایش ثبت رویداد ولادت به ۹۷ درصد خبر داد و گفت: ثبت به موقع وقایع حیاتی باعث گسترش قانون مداری در جامعه می‌شود.

به گزارش مهر، علی اکبر محزون در سومین هم اندیشی ثبت یاران با بیان اینکه در ارزیابی کشورها از حیث نظام ثبت احوال ۱۱ محور وجود دارد که چهارمین محور آن ثبت بموقع آمار حیاتی است گفت: ایران در بین کشورهای منطقه در رتبه هشتم قرار دارد.

وی با بررسی سابقه و وضعیت پوشش ثبت به موقع وقایع حیاتی گفت: طرح پوشش وقایع حیاتی در خصوص ثبت رویداد ولادت از سال ۱۳۷۵ شروع شده است که این از سطح پوشش از حدود ۷۷ به ۹۷ درصد رسیده که رشد چشمگیری داشته است.

محزون با بیان اینکه در پوشش ثبت رویداد فوت نیز به رشد خوبی دست یافته‌ایم گفت: سالانه بالغ بر ۴۰۰ هزار فوت در کل کشور ثبت می شود که بیشترین مرگ و میرها مربوط به بیماریهای قلبی و عروقی می باشد.

وی در خصوص وضعیت واقعه ازدواج و طلاق در کشور گفت: سالانه حدود ۸۰۰ هزار واقعه ازدواج در کشور ثبت می‌شود که میانگین سن ازدواج برای آقایان ۲۸ سال و برای خانمها ۲۳ است و در حال حاضر حدود ۱۱ میلیون نفر جوان ازدواج نکرده و در سن ازدواج در کشور وجود دارد.

مدیرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعیتی و مهاجرت در مورد واقعه طلاق نیز تصریح کرد: سالانه حدود ۱۵۵ هزار مورد طلاق در کشور ثبت می‌شود که ۱۴ درصد طلاق‌ها مربوط به یک سال اول زندگی مشترک و ۵۰ درصد طلاق‌ها مربوط به پنج سال اول زندگی مشترک است که باید با آسیب شناسی این موضوع ، راهکارهای عملی در خصوص آن ارائه شود.Leave a reply

Your email address will not be published.