صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پردرآمدترین شغل زنان...
اردیبهشت
۳
۱۳۹۲
پردرآمدترین شغل زنان در آمریکا
اردیبهشت ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 خانه امن: اداره اطلاعات آماری کار آمریکا» در گزارش جدیدی اعلام کرد: حرفه داروسازی با متوسط حقوق ۹۷ هزار و ۵۰۰ دلار به عنوان پردرآمدترین شغل زنان در آمریکا در سال ۲۰۱۲ میلادی شناخته شد.

به گزارش سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ۵۲ درصد افراد مشغول در این حرفه را زنان تشکیل می‌دهند و این شغل از این جهت برای زنان حائز اهمیت است که علاوه بر بالاترین درآمد، از کمترین تبعیض جنسیتی برخوردار است.

معمولا این برتری در بازار کار آمریکا برای زنان به ندرت مشاهده می‎شود چون در این کشور با توجه به رشد اختلاف دستمزدها با توجه به جنسیت کارمندان، زنان تنها ۸۱ درصد از کل دستمزدی را که همکاران مردشان در مشاغل یکسان به دست می‌آورند، دریافت می‌کنند.

کارشناسان مطالعات اقتصادی هاروارد در این باره خاطر نشان کردند: داروسازی احتمالا مهمترین حرفه با شرایط برابر بین زنان و مردان در میان سایر مشاغل امروزی در ایالات متحده است. این در حالی است که در دهه ۱۹۶۰ میلادی تنها هشت درصد داروسازان را زنان تشکیل می‌دادند.

انجمن داروسازان آمریکا اولین رییس زن خود را در سال ۱۹۷۹ میلادی انتخاب کرد و این انعطاف‌پذیری، موجب تغییرات بسیاری در زندگی حرفه‎ای زنان شاغل شد.

دیگر مشاغل پردرآمد برای زنان در آمریکا با توجه به اختلاف حقوق جنسیتی شامل وکالت، پزشکی، توسعه تجهیزات نرم افزاری و پردازش سیستم‌های کامپیوتری هستند. به طور کلی شغل‌های موجود در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، بازرگانی و علمی از این نظر در بالاترین جایگاه قرار دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از شاین، علاوه بر این حرفه منشی‎گری همانند دهه‌ ۱۹۵۰ میلادی همچنان رایج‎ترین شغل برای زنان آمریکایی است.Leave a reply

Your email address will not be published.