صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ربیعی: آئین‌نامه‌های...
مهر
۹
۱۳۹۳
ربیعی: آئین‌نامه‌های واگذاری کودکان بی‌سرپرست اصلاح می‌شود
مهر ۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

abdolvahed mirzazadeh-13-136

عکس: ایسنا

وزیر کار تعاون و رفاه اجتماعی از تغییر رویکرد سازمان بهزیستی کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی ربیعی شب گذشته در حاشیه مراسم افتتاح شعبه دوم شیرخوارگاه علی‌اصغر(ع) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه قانون‌های واگذاری کودکان بی‌سرپرست سخت‌گیرانه است، اظهار کرد: در این زمینه آئین‌نامه‌های جدید برای واگذاری کودکان بی‌سرپرست در حال بررسی است و اصلاح می‌شود.

وی در خصوص تغییر رویکرد سازمان بهزیستی کشور گفت: آمارها و تجربه نشان می‌دهد نیازهای مختلف کودکان در خانواده بهتر از مراکز نگهداری بهزیستی رفع می‌شود، بنابراین سازمان بهزیستی در جهت واگذاری بچه‌ها به یک پدر و یا مادر خود، بستگان و فامیل و یا خانواده‌های متقاضی گام برداشته است و در این راستا از این افراد حمایت می‌کند.

ربیعی ادامه داد: به این منظور به نیروی انسانی و آموزش‌های جدید نیاز است تا سیستم مددکاری در مرکز به سیستم مددکاری در خانه تبدیل شود.

احداث پانسیون برای حمایت از نوجوانان ۱۸ سال به بالا

ربیعی به رهاسازی کودکان ۱۸ سال پس از رسیدن به سن قانونی به عنوان مهم‌ترین مشکل سازمان بهزیستی اشاره کرد و گفت: در این جهت پانسیون‌هایی برای حمایت از این نوجوانان در همه استان‌ها افتتاح خواهد شد تا پس از این زمانی که یک کودک بی‌سرپرست به سن قانونی می‌رسد در این پانسیون‌ها با کمک مشاور در جهت اشتغال تحصیل و .. راهنمایی شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تاکید رئیس جمهور بر حمایت از کودکان بی‌سرپرست، اظهار کرد: در حال حاضر تسهیلاتی برای اشتغال‌زایی کودکان بهزیستی در نظر گرفته نشده است اما شعب کاریابی برای این کودکان احداث شده است.Leave a reply

Your email address will not be published.