صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مهریه‌های پایین» شرط...
اردیبهشت
۳
۱۳۹۲
مهریه‌های پایین» شرط اولویت اجرای «بیمه مهریه» در کشور»
اردیبهشت ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: مدیرسیاسی – فرهنگی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: مسئولان نسبت به عملیاتی شدن پیشنهاد «بیمه مهریه» نظر مساعد دارند. با این حال منتظر تأمین اعتبار «بیمه مهریه» هستیم.

زهره سادات لاجوردی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «زنان» خبرگزاری دانشجویان ایران “ایسنا “، افزود: جلسات متعددی با رییس ستاد «دیه» داشته‌ایم و در این راستا کارگروهی با حضور مسئولان سازمان زندان‌ها، قوه قضاییه، روانشناسان و جامعه‌شناسان تشکیل داده‌ایم.

بیمه مهریه‌های پایین در اولویت است.

وی در ادامه گفت: در این کارگروه به این نتیجه رسیدیم که اعتبارلازم برای بیمه کردن مهریه به صورت پلکانی تخصیص یابد و ابتدا مهریه‌هایی که رقم خیلی بالایی ندارند مانند ۱۴ سکه بیمه شوند.

مدیر سیاسی – فرهنگی مرکز امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تامین نشدن اعتبار مالی موجب به نتیجه نرسیدن پیشنهاد «بیمه مهریه» شده است. این در حالی است که مسوولان از آن به عنوان یک راه‌حل استقبال کرده‌اند، حتی بیمه ایران پیشنهاداتی در زمینه بیمه مهریه ارائه داده است.

لاجوردی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا در بودجه سال ۹۲ اعتباری برای «بیمه مهریه» در نظر گرفته شده است، گفت: از این موضوع اطلاع چندانی ندارم.Leave a reply

Your email address will not be published.