صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  31 اردیبهشت، آخرین م...
اردیبهشت
۳
۱۳۹۲
۳۱ اردیبهشت، آخرین مهلت ثبت‌نام سایت‌های همسریابی
اردیبهشت ۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

خانه امن: مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: فرصت شش ماهه ثبت نام سایت‌های همسریابی غیرمجاز در سامانه آزمایشی الکترونیک صدور مجوز مراکز مشاوره ازدواج و خانواده در ۳۱ اردیبهشت ماه جاری به پایان می‌رسد و با مراکزی که ثبت نام نکرده‌اند و مجوز ندارند برخورد خواهد شد.

مسعود امینی در گفت‌وگو با خبرنگار«جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران ” ایسنا ”  افزود: طبق «آیین‌نامه ساماندهی مراکز مشاوره ازدواج و خانواده» مهلت ثبت‌نام مراکز مشاوره‌ای که بدون مجوز وغیرقانونی فعالیت می‌کردند، مراکزی که از سازمان ملی جوانان سابق مجوز فعالیت داشته‌اند وهمچنین کلیه مراکزی که قصد فعالیت در حوزه ازدواج، مشاوره و خانواده دارند، فقط تا پایان اردیبهشت ماه است و پس از پایان مهلت ثبت نام با استعلام پلیس فتا از دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان، مراجع انتظامی و قضایی با مراکزی که تا مهلت تعیین شده ثبت نام نکرده‌اند و مجوز ندارند برخورد قانونی خواهند کرد.

وی یادآور شد: اسامی مراکزی که از گذشته مجوز فعالیت داشته‌اند و در حال حاضر هم در سامانه صدور مجوز ثبت‌نام کرده‌اند به پلیس فتا اعلام شده و فعالیت آنها تا زمان صدورمجوز قطعی بلامانع است.

امینی درباره تعداد مراکزی که تا پایان اردیبهشت ماه حق فعالیت دارند، افزود: ۲۰۳ مرکز از سوی سازمان ملی جوانان سابق مجوز فعالیت داشتند که ۱۸۳ مرکز هم اکنون به فعالیت خودشان ادامه می‌ دهند و باید تا پایان اردیبهشت در این سامانه ثبت نام کنند.

وی در مورد تعداد سایت‌های همسریابی غیرمجاز نیز گفت: حدود ۸۶ سایت غیر مجاز همسریابی در حال فعالیتند که تمام اطلاعات آنها در اختیار سازمان‌های نظارتی قرار گرفته است، بنابراین چنانچه این سایت‌ها تا پایان ماه جاری درسامانه ثبت نام نکنند برخورد قانونی با این سایت‌ها صورت خواهد گرفت.

مدیرکل دفتر ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت: اسامی مراکز مشاوره‌ای که ثبت نام قطعی کرده و صلاحیت آنها تایید شود در پورتال وزارت ورزش و جوانان قرارخواهد گرفت و ادارات کل ورزش و جوانان استانها، اسامی مراکز مشاوره مجاز را به رسانه‌ها و سازمان صدا و سیمای استانی اعلام می‌کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱