صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مشکلات ازدواج زنان ب...
مهر
۷
۱۳۹۳
مشکلات ازدواج زنان با اتباع بیگانه واکاوی می شود
مهر ۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81328733-5978932

عکس: ایرنا

مشاور بانوان وزیرکشور با اشاره به مشکلات ازدواج زنان ایرانی با اتباع بیگانه در کشور گفت: کارگروهی در وزارت کشور تشکیل شده تا آسیب های موجود در این عرصه را شناسایی کند و برای آنها راهکارهای را ارائه دهد.

فهمیه فرهمند پوردر گفت وگو با ایرنا افزود: بررسی مشکلات ازدواج زنان با اتباع بیگانه از مردادماه گذشته با حضورنمایندگان دستگاههای مختلف از قبیل معاونت ریاست جمهوری در حوزه زنان، معاونت حقوقی رییس جمهوری، وزارت خارجه، بخش های مختلف وزارت کشور،معاونت امنیتی اداره کل اتباع بیگانه، ثبت احوال و سایر دستگاههای مرتبط آغاز شده است.

وی اظهارداشت: در این جلسات بتدریج از دیگر دستگاههای ذی ربط برای حضور و همفکری در بررسی این مشکل زنان دعوت می شود.

وی با بیان اینکه ازدواج زنان با اتباع بیگانه اقسام مختلفی دارد، گفت: تاکنون به ابعاد مختلف این قبیل ازدواج ها در کشور بخوبی پرداخته نشده و مطالعات لازم در این زمینه صورت نگرفته است.

فرهمند پور با بیان اینکه ازدواج اتباع بیگانه با زنان ایرانی پیامدهایی بدنبال دارد، گفت: هم اتباعی که بطور قانونی درکشوراقامت دارند وهم آن دسته که بطورغیرقانونی در ایران مستقرند؛ هردودسته، مشکلاتی را برای زنانی که به این ازدواج ها درآمده اند و فرزندان به جا مانده از آنها، همواره با مشکلات سجلی وهویتی مواجه بوده اند.

وی با بیان اینکه اتباع بیگانه فقط در استانهای مرزی متمرکز نیستند، افزود: آنان در بسیاری از استانهای کشور از قبیل خراسان رضوی و قزوین نیز مستقر هستند.

مشاور بانوان وزیر کشور ابراز امیدواری کرد با حل این مشکل زنان، اقدامی ماندگار در حوزه زنان به انجام برسد.Leave a reply

Your email address will not be published.