صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قانون امنیت زنان و ک...
مهر
۱
۱۳۹۳
قانون امنیت زنان و کودکان به سرنوشت بیمه زنان خانه‌دچار شده است
مهر ۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140923110534ch-42

عکس: میزان

عضو فراکسیون زنان مجلس گفت: ماده ۲۲۷ قانون برنامه پنجم توسعه مربوط به امنیت زنان و کودکان است که باید در سال ۸۵ به مرحله اجرا می‌رسید، اما متاسفانه طی ۸ سال گذشته این قانون به دلیل نبود اعتبارات عملیاتی نشده است.

شهلا میر گلوبیات در گفت‌وگو با میزان، درباره قانون امنیت زنان و کودکان اظهار کرد: ماده ۲۲۷ قانون برنامه پنجم توسعه مربوط به امنیت زنان و کودکان است که باید در سال ۸۵ به مرحله اجرا می‌رسید، بااین وجود متاسفانه طی ۸ سال گذشته این قانون اجرایی نشد که مهمترین دلیل آن نبود اعتبارات مطرح شده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که طبق برنامه پنجم توسعه سازمان‌های ذی ربط مکلف بودند تا این قانون اجرایی شود، گفت: در حقیقت برنامه پنچم توسعه، دولت را موظف به تهیه و تدوین سند ملی امنیت زنان و کودکان در روابط عمومی کرده بود که با توجه به اتمام برنامه پنجم هیچ اتفاقی در این زمینه نیفتاده است.

به گفته عضو فراکسیون زنان، قانون امنیت زنان و کودکان نباید به در قالب قانون‌های موقت اجرایی شود، این در حالی است که امور زنان خود را درگیر نامه نگاری‌های اداری کرده است.

میر گلو بیات در خاتمه تصریح کرد: در حقیقت بیمه زنان خانه‌دار، مرخصی زایمان، کاهش ساعات کاری زنان و از همه مهمتر قانون امنیت زنان و کودکان قربانی نبود اعتبارات شده است.Leave a reply

Your email address will not be published.