صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  معاون سازمان بهزیستی...
شهریور
۳۱
۱۳۹۳
معاون سازمان بهزیستی کشور خبر داد: افزایش ۲۵ درصدی شهریه مهدهای کودک  
شهریور ۳۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140922114419ch-20140827111225ch-shabnamnews2809018208220070

عکس: میزان

  معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی از افزایش شهریه ۲۵ درصدی شهریه مهد کودک خبر داد و گفت: در حقیقت این رقم در گروه سنی شیرخوار مقداری بیشتر خواهد بود.

به گزارش میزان،  محمد نفریه در نشست خبری امروز در سازمان بهزیستی کشور از افزایش شهریه ۲۵ درصدی شهریه مهد کودک خبر داد و اظهار کرد: شهریه گروه سنی نوپا و نوباوه ۲۴ درصد افزایش یافته که این میزان در گروه سنی شیرخوار مقداری بیشتر بوده است.

وی در ادامه به هزینه ناهاری که مهدهای کودک برای کودکان در نظر می گیرند بطور متوسط ۵۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: تهیه لوازم التحریر برعهده خانواده‌ها و والدین است و هیچ مهدی حق دریافت اضافه هزینه برای تهیه لوازم التحریر کودکان ندارد.

نفریه با بیان این مطلب که مهدهای کودک حداکثر می توانند پنج فعالیت فوق برنامه داشته باشند، گفت: در حقیقت برای هر فوق برنامه می‌توانند ۵درصد نسبت به شهریه پایه اضافه بگیرند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی با اشاره به این مطلب که اکنون ۱۷ هزار مهد کودک با بیش از ۷۰۰ هزار کودک در سراسر کشور فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد:  از این تعداد هفت هزار مهدکودک روستایی و مابقی در شهرهای مختلف کشور در حال ارائه خدمت به کودکان هستند.

وی در ادامه از افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی شهریه مهدهای کودک استان تهران خبر داد و گفت: شهریه‌ها از اول مهر قابل اجراست. در واقع مهدهای کودک استان تهران به پنج گروه تقسیم شده‌اند، منطقه یک، مناطق ۲ تا ۸، مناطق ۹ تا ۱۴، مناطق ۱۵ تا ۲۲ و سایر شهرستان‌های استان تهران، مناطق پنج گانه را تشکیل می‌دهند. شهریه مهدکودک‌های استان تهران بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته که به طور متوسط ۱۲ درصد است.

نفریه با بیان این مطلب که از سال گذشته ستاره‌دار کردن مهدهای کودک در دستور کار ما قرار گرفته است، افزود:  مهدهای کودک به سه، دو ، یک و تک ستاره مشروط تقسیم می‌شوند. ۱۰ درصد از مهدهای کودک موجود سه ستاره، ۴۲ درصد دو ستاره، ۳۳ درصد یک ستاره و ۱۵ درصد تک ستاره مشروط هستند.

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی در ادامه با بیان این مطلب که محتوای آموزشی مهدها باید یکسان شود، ادامه داد: طی بخشنامه‌ای از سوی رئیس سازمان بهزیستی تیم نظارتی در تمام استان‌ها برای بازدید از مهدهای کودک تشکیل می‌شود. علاوه بر آن محتوای آموزشی مهدها باید یکسان شود. در صورت تشخیص تخلف مهدهای متخلف از یک تا ۶ ماه به طور موقت تعطیل می‌شوند و لازم است به کمیته ماده ۲۰۶ سازمان بهزیستی مراجعه کنند.

وی در خاتمه به نصب دوربین مداربسته در مهدهای کودک سه ستاره اشاره کرد و گفت: به زودی مهدهای ۲ ستاره و درآینده نیز مهدهای تک ستاره مجهز به دوربین مداربسته خواهد شد.Leave a reply

Your email address will not be published.