صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  قتل فاطمه کوچولو با ...
اردیبهشت
۲
۱۳۹۲
قتل فاطمه کوچولو با متادون
اردیبهشت ۲ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۱
image_pdfimage_print

اختلاف دو «هوو» راز قتل کودک ۳ ساله را فاش کرد

خانه امن: کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، در ادامه رسیدگی به این پرونده اقدام به احضار مادر فاطمه به اداره دهم کرده اما به دلیل حضور نیافتن وی در اداره دهم و به دستور مقام قضایی، ماموران ۱۷ فروردین او را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از محل سکونتش واقع در خیابان هاشمی وسایل مصرف شیشه و همچنین شیشه حاوی داروی متادون کشف شد.

راز قتل دختر سه ساله به دست مادر شیشه‌ای با شکایت «هوو» ی او فاش شد. به گزارش خبرنگار قانون، ۱۳ اسفند سال گذشته زن جوانی با مراجعه به دادسرای امور جنایی و شکایتی در خصوص این‌که مهتاب ۳۴ ساله همسر دوم شوهرش فرزند خود به نام فاطمه ۳ ساله را مورد آزار و اذیت قرار داده و با خوراندن داروی متادون او را مسموم و به قتل رسانده است مطرح کرد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. شاکی پس از حضور در اداره دهم، در اظهارات خود به کارآگاهان اداره دهم گفت: «شوهرم دو بار ازدواج کرد. من همسر اول شوهرم بودم اما او با زنی به نام مهتاب ازدواج کرد. در حال حاضر هر دو نفر آن‌ها اعتیاد شدیدی به مصرف مواد مخدر دارند. به خصوص «مهتاب» که شیشه مصرف می‌کند. حاصل ازدواج آن‌ها دو کودک یک ساله و سه ساله است.

بچه سه ساله آن‌ها به نام فاطمه به ما می‌گفت که مادرش او را اذیت می‌کند تا حدی که آثار آن روی دستش قابل مشاهده بود. سه روز پیش، فاطمه به خاطر مسمومیت شدید، بیهوش و به بیمارستان منتقل شد اما دوام نیاورد و فوت کرد.» با توجه به اظهارات این زن، کارآگاهان برای بررسی صحت و سقم گفته‌های او به بیمارستان رفتند. در بررسی تیم پزشکی، علت مرگ کودک سه ساله مصرف متادون اعلام شد. همچنین در ادامه تحقیقات، کارآگاهان متوجه شدند که پدر کودک سه ساله به اتهام فروش مواد مخدر در زندان به سر می‌برد. در نظریه پزشکی بیمارستان اعلام شده بود: «… در آزمایشات و معاینات انجام شده، وجود داروی متادون در بدن کودک مورد تأیید قرار گرفته است….؛ بر اساس مندرجات پرونده بالینی، کودک سه ساله شامگاه، هشتم اسفندماه به تدریج دچار خواب آلودگی و کبودی لب‌ها و دهان شده که می‌تواند نشان دهنده مسمومیت در‌‌ همان شب با داروی متادون باشد…..» در ادامه نظریه پزشکی و در خصوص احتمال آزار و اذیت کودک سه ساله نیز عنوان شده بود: «در بررسی اولیه آثاری از ضرب و جرح روی بدن کودک یافت نشد».

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی، در ادامه رسیدگی به این پرونده اقدام به احضار مادر فاطمه به اداره دهم کرده اما به دلیل حضور نیافتن وی در اداره دهم و به دستور مقام قضایی، ماموران ۱۷ فروردین او را دستگیر کردند. همچنین در بازرسی از محل سکونتش واقع در خیابان هاشمی وسایل مصرف شیشه و همچنین شیشه حاوی داروی متادون کشف شد.

مادر فاطمه با انکار هرگونه اقدام به ارتکاب جنایت، به کارآگاهان گفت: «سه روز قبل از مرگ فاطمه به ملاقات همسرم در زندان رفتم. وقتی برگشتم همسر اول شوهرم خواست فاطمه را به خانه ببرد. چون فاطمه سرما خورده بود گفتم اجازه دهید تا دارو‌هایش را بدهم. فردای آن روز به خانه هوویم رفتم تا فاطمه را بیاورم. دخترم بی‌حوصله بود و فقط می‌خواست بخوابد. بعد از نیم ساعت دیدم سینه‌اش خس خس می‌کند و لب‌هایش کبود شده است. با کمک یکی از دوستان خانوادگی، فاطمه را به درمانگاه و از آنجا به بیمارستان بردیم. روز دوم، خواهرم زنگ زد و گفت: بچه فوت کرده است.»

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در ادامه اعلام این خبر گفت: «با وجود اظهارات اولیه مادر فاطمه در خصوص بی‌اطلاعی او از قتل، اما با توجه به برخی اظهارات تناقضات به دست آمده در اظهارات وی ازجمله اظهارات دروغ وی مبنی بر بی‌اطلاعی از وجود داروی متادون در خانه و اعترافات بعدی او در خصوص دروغ بودن اظهارات اولیه و به دستور بازپرس پرونده، قرار بازداشت موقت برای وی صادر و تحقیقات تکمیلی در خصوص این پرونده در دستور کار کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.»

منبع: وبسایت قانون

 

   1. فرحناز said on اردیبهشت ۳, ۱۳۹۲

    دلم مى سوزه وقتى رویاى کودکى توى توهمات زنى کابوس سنگ و خاک میشه … دل آدم به درد میاد از این همه قساوت که رخت شده به تن زندگى کودکانى که قربانى حماقت شده اند و کینه …

Leave a reply

Your email address will not be published.