صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  افزایش مرخصی زایمان ...
شهریور
۲۸
۱۳۹۳
افزایش مرخصی زایمان در کش و قوس بورکراسی اداری
شهریور ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140916134148ch-IMG12280659

عکس: میزان

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت هنوز لایحه ای برای حل مشکل مالی افزایش مرخصی زایمان را به مجلس ارائه نکرده، گفت: در حقیقت باید گفت افزایش مرخصی زایمان در کش و قوس بوروکراسی اداری قرار دارد.

شهلا میرگلو بیات در گفت‌وگو با میزان، درباره افزایش مرخصی زایمان اظهار کرد: این موضوع به صورت طرح از سوی مجلس شورای اسلامی به کمیسیون بهداشت ارسال شده بود که مطرح و تصویب شد ، اما  متاسفانه با کمبود اعتبار روبه‌رو شد.

وی بابیان اینکه بیان این موضوع در قالب یک طرح دلیل بروز مشکل در تخصیص بودجه برای آن است، توضیح داد:  ارائه این طرح به صورت لایحه سبب خواهد شد تا بار مالی نیز تامین و مشکلات موجود بر سر راه اجرایی شدن آن رفع شود.

نایب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان این مطلب که دولت مجاز شد تا افزایش مرخصی زایمان را به دستگاه‌های دولتی ابلاغ کند، تصریح کرد: براین اساس تمامی ستگاه ها مکلف به اجرای این طرح  نیستند، بلکه آنها مجاز به اجرای این طرح هستند. بنابراین در حال حاضر تنها برخی دستگاه ها  طبق تصمیم گیری های متولیان خود این طرح را اجرا می کنند.

میرگلو بیات در ادامه بابیان این مطلب که قرار بود لایحه‌ای از طرف دولت برای بیان این موضوع ارائه شود تامشکل مربوط به تامین اعتبارات مالی نیز برطرف شود، گفت: این در حالی است که پس از گذشت ماه‌هاچنین لایحه ای همچنان به مجلس ارائه نشده است. در حقیقت باید گفت افزایش مرخصی زایمان در کش و قوس بوروکراسی اداری قرار دارد.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱