صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  98 درصد کودکان دارای...
شهریور
۲۸
۱۳۹۳
۹۸ درصد کودکان دارای سوء تغذیه تحت پوشش امداد نیستند
شهریور ۲۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

IMG10453920

عکس: مهر

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران از حمایت کودکان بی بضاعت زیر شش سال در برنامه بهبود سوء تغذیه خبر داد.

محمدرضا شاهجانی در گفتگو با مهر با اشاره به بهره مندی کودکان دچار سوء تغذیه از خدمات کمیته امداد استان تهران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۸۶ نفر از کودکان زیر شش سال بی بضاعت در سطح استان از خدمات این نهاد بهره مند شده اند.

وی با بیان اینکه برنامه بهبود سوء تغذیه کودکان زیر شش سال با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اجرا می شود،افزود: سال گذشته تعداد کودکان واجد شرایط معرفی شده به استان تهران ۹۰۰ نفر بود؛ که امسال این تعداد به ۸۸۶ نفر رسیده است؛ زیرا افراد واجد شرایط حقیقی و دارای سوء تغذیه پایدار در این طرح انتخاب شده اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران با تأکید بر چگونگی شناسایی کودکانی که دچار سوء تغذیه هستند،بیان کرد: این کودکان از طریق دانشگاه علوم پزشکی تهران،ایران و شهید بهشتی به این حوزه معرفی می شوند.

وی تصریح کرد: در برنامه بهبود سوء تغذیه کودکان زیر شش سال برای هر کودک ماهیانه مبلغی با سرانه ۶۰۰ هزار ریال هزینه شده است.

شاهجانی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری دو میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال بابت این کودکان که ۹۸ درصد آنها تحت پوشش کمیته امداد نیستند هزینه شده است؛ خانواده این افراد با ارائه بن کارت در فروشگاه های مواد غذایی طرف قراداد، سبد اقلام غذایی مورد تأیید دانشگاه علوم پزشکی را دریافت می کنند.

وی با اشاره به اهمیت برخورداری کودکان از تغذیه مناسب گفت: از آنجایی که ۹۰ درصد رشد مغزی در طی سال های زیر سه سال صورت می پذیرد،وجود هرگونه اختلال رشد یا سوء تغذیه در پایش رشد کودک می تواند اثرات جبران ناپذیری در رشد مغزی،ذهنی و IQ داشته باشد.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران یادآور شد: بر اساس ارزیابی های صورت گرفته توسط دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران، اثربخشی برنامه مشارکتی حمایتی بهبود سوء تغذیه کودکان زیر شش سال ۵۲ درصد ارزیابی شده است؛ به عبارتی ۵۲ درصد کودکان از حالت سوء تغذیه به وضعیت سالم ارتقاء یافته اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان تهران از برنامه های ویژه این نهاد برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر ۶ سال خبر داد و گفت: ماهیانه ۶۰ هزار توان برای این کودکان هزینه می شود.

محمد رضا شاهجانی در گفتگو با خبرنگار افزود: حدود ۹۰۰ نفر از کودکان شناسایی شده دارای سوء تغذیه در سال جاری مورد حمایت کمیته امداد استان تهران قرار گرفتند و همچنین ۷۰۰ میلیارد تومان برای این کودکان هزینه شده است این درحالی است که ۹۸ درصد کودکان دارای سوء تغذیه تحت پوشش امداد نیستند.Leave a reply

Your email address will not be published.