صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  سربازان آمریکایی خشو...
فروردین
۳۰
۱۳۹۲
سربازان آمریکایی خشونت را از میادین جنگ به خانه می آورند
فروردین ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
image_pdfimage_print

 خانه امن: پس از ۱۰ سال جنگ، آمار جرائم جنسی، خشونت های خانگی و خودکشی در میان سربازان آمریکایی افزایش پیدا کرده است.

بر اساس گزارش روز پنجشنبه پنتاگون: پس از ۱۰ سال جنگ، سربازان ارتش آمریکا بیشتر مستعد خشونت های خانگی، جنسی و یا خودکشی هستند.

لئون پنتا Leon Panetta ، دبیر کل وزارت دفاع می گوید: پنتاگون در حال آماده کردن یک سری برنامه های جدیدی است که جلوی تجاوزات جنسی را در ارتش بگیرد. او این مشکل را لکه ننگی برای نیرو های مسلح می داند.

بر طبق گزارش منتشر شده توسط ارتش آمریکا در ژانویه ۲۰۱۲ ، ارتکاب به تجاوزات جنسی از جانب سربازان ارتش آمریکا به دلیل ضربه های روحی و روانی جنگ، در طول ۵ سال گذشته دو برابر شده است. در واقع، بر اساس این گزارش میزان، این نوع تجاوزات از سال ۲۰۰۶ تا سال ۲۰۱۱ حدود ۹۰% افزایش پیدا کرده است. به عنوان مثال در سال ۲۰۱۱، حدود ۲۸۱۱ مورد خشونت که تقریباً نیمی از آن مربوط به تجاوزات جنسی بوده و اکثراً در ایالات متحده رخ داده است گزارش شده است.

ارتش گزارش می دهد که، در سال ۲۰۱۱، هر ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه یک مورد تجاوز جنسی رخ داده است که خود محرک اصلی ای برای افزایش این گونه جرائم بوده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اختلالات روحی و روانی پس از جنگ، و دیگر صدمات و جراحت هایی که به دلیل اعزام طولانی مدت و مکرر سربازان به جبهه بوجود می آیند، عوامل اصلی بروز خشونت هستند.

در ادامه گزارش رویترز امده است، احتمال ارتکاب خشونت و تجاوز نسبت به شریک زندگی از جانب سربازانی که از اختلالات روحی و روانی پس از جنگ و یا جراحت های مغزی و افسردگی رنج می برند بیشتر است. سربازانی که مبتلا به اینگونه اختلالات هستند نسبت به کسانی که فاقد آن می باشند بیشتر احتمال می رود که به زنان و دوست دختران خود رفتارهای خشونت آمیز نشان دهند و تجاوز کنند.

این گزارش همچنین نشان داد که موارد تجاوز و خشونت های خانگی معمولاً بسیار کمتر از آنچه در واقعیت وجود دارند گزارش می شوند.

ارتش به عنوان بزرگترین بخش نیروهای مسلح آمریکا، قسمت عمده جنگ را در عراق و افغانستان انجام داده است که موجب افزایش مدت و تکرار اعزام سربازان به این مناطق شده بود.

مجله مربوط به نیروهای مسلح در آمریکا بنام “ستارگان و طرح راه راه” می نویسد: با اینکه جنگ تمام شده است اما میزان خشونت های خانگی رو به افزایش است.

پیتر چیارلی Peter Chiarelli ، فرمانده ستاد ارتش گفت:با اینکه سربازان مدتی است که از عراق و افغانستان برگشته اند، اما مشکلات روحی و روانی آنها همچنان باقی مانده است و یا حتی با بازگشتشان افزایش نیز پیدا کرده است. او تعهد می کند که ارتش به این مشکلات رسیدگی خواهد کرد.

او می گفت بدلیل اینکه تمام خشونت های علیه هم لشکریان و یا اعضا خانواده گزارش نمی شوند، تنها تعداد کمی از آمار و ارقام گزارش شده توسط پنتاگن می توانند دقیق باشند – واقعیتی که پنتاگون نیز از آن آگاه است. پنتاگون فکر می کند که بالا رفتن میزان گزارشات  خشونت و تجاوز می تواند یا به خاطر تأثیر افزایش استرس و اظطراب میان سربازان باشد و یا بدلیل پذیراتر شدن ارتش نسبت به قبول وجود این نوع موضوعات و مشکلات.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع:   https://www.commondreams.org/headline/2012/01/20-1

 

 

 Leave a reply

Your email address will not be published.