زنان زندانی بند نسوان ساماندهی می شوند


 81314795-5954884

عکس: ایرنا

  مشاور وزیرکشور درحوزه زنان وخانواده از ساماندهی زنان آسیب دیده از قبیل زنان زندانی در بند نسوان، زنان معتاد در کمپ های ترک اعتیاد و زنان ویژه خیابانی خبرداد وگفت: چند مصوبه خاص برای تسهیل حل مسایل این دسته از زنان جامعه در دستور کار داریم که به اجرا درخواهد آمد.

«فهیمه فرهمند پور» روز دوشنبه در گفت وگوی با ایرنا افزود: در حال برنامه ریزی جامعی برای ارایه آموزش های استاندارد حرفه ای برای زنان زندانی یا نجات یافته از اعتیاد هستیم.

وی با تاکید بر توجه به مسایل زنان آسیب دیده اظهارداشت: این آموزش ها کمک می کند تا وقتی که این قبیل زنان از زندان آزاد می شوند بتوانند با در دست داشتن گواهی آموزش مهارتی، زمینه اشتغال را برای بهینه سازی زندگی خود فراهم آورند.

فرهمندپور با بیان اینکه وزارت کشورمتولی ساماندهی زنان آسیب دیده اجتماعی نیست، گفت: با این وجود، هر کاری لازم باشد برای ساماندهی زنان آسیب دیده انجام خواهیم داد.

مشاور وزیر کشور وظیفه وزارت کشور در خصوص مسایل زنان آسیب دیده را تسهیل وهماهنگی امور با سایر دستگاهها برشمرد وگفت: هر اقدامی را با هماهنگی بین دستگاهها انجام خواهیم داد و معتقدیم در ساماندهی زنان آسیب دیده نیز باید هماهنگی های بین دستگاهی اتفاق افتد که در این زمینه هماهنگی هایی با کمیته زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری نیز انجام شده است .