صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  34 درصد مردان ترک م...
فروردین
۳۰
۱۳۹۲
۳۴ درصد مردان ترک موافق خشونت خانگی هستند
فروردین ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۳
image_pdfimage_print

 خانه امن: نتیجه یک پژوهش در میان ۳۵۰۰ مرد در ۷ شهر ترکیه نشان داد که ۳۴ درصد مردان خشونت علیه زنان را «گاهی لازم» می دانند. ۳۰ درصد دیگر نیز خشونت را، اگر دلیلی برای آن وجود داشته داشته باشد، قابل قبول می دانند.

به گزارش شهرزاد نیوز به نقل از روزنامه ترک زبان «حرّیت»، ۲۸ درصد مردان نیز بر این باورند که خشونت برای مطیع کردن زنان باید به کار گرفته شود. به گفته دوُلونای شنوُل، رئیس گروه تدریس جامعه شناسی دانشگاه «کیریک کاله»، در مجموع ۷۰۰۰ نفر در این پژوهش شرکت داشته اند. در مجموع هم نظر زنان و هم مردان بالای ۱۸ سال در مورد خشونت علیه زنان پرسیده شد. این نظر سنجی در شهرهای بزرگ آدانا، آنکارا، استانبول، ازمیر، ارزروم، ترابوزان و ملاتیه صورت گرفت. از هر شهری ۵۰۰ زن و مرد مورد پرسش قرار گرفته اند.

پژوهشگران همچنین به نتایج دیگری هم از این همه‌پرسی رسیده اند. ۱۸ درصد معتقد بودند که «مرد حاکم خانه» است. ۶/ ۳۷ درصد مردان نیز برخی اصول مانند «ناموس، نجابت و انضباط» را توجیه کننده خشونت خانگی دانسته اند. این نظر سنجی همچنین نشان داده است که خشونت خانگی اغلب به طلاق می انجامد. از همه شرکت کنندگان در نظر سنجی، هم زنان و هم مردان، ۳۲ درصد طلاق را در پی خشونت لازم ندانسته اند. 1. مرجع لطفاً؟

  • Profile Photo

   KhanehAmn said on اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲

   دوست عزیز آقای امین ، مرجع روزنامه حریت ترکیه بوده که خبرش را شهرزاد نیوز ترجمه کرده و ما عین خبر شهرزاد نیوز را با ذکر منبع در خود خبر گذاشته ایم.
   از توجه شما متشکریم
   “خانه امن”

 2. reza moini said on فروردین ۳۱, ۱۳۹۲

  آآآآآوووو اینکه چیزی نیست مردای رشت بالای ۸۵ درصد باخشونب موافقند بوخودا

Leave a reply

Your email address will not be published.