صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  به دختر هندی 10 ساله...
فروردین
۳۰
۱۳۹۲
به دختر هندی ۱۰ ساله تجاوز و تهدید به سنگسار شد
فروردین ۳۰ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۲
image_pdfimage_print

  خانه امن : به گزارش خبرگزاری ایندین اکسپرس Indian Express  دختر ۱۰ ساله هندی تهدید شد در صورتیکه شکایتش را علیه  مرد ریش سفید قوم  پس نگیرد سنگسار می شود.خانواده دختر مدعی هستند که آن مرد به دختر شان تجاوز کرده است.

 به نقل از روزنامه ها، در روستای کوچکی که بسیاری از اهالی  قوم لادهه لاجپود Ladhe Rajput در آن ساکن هستند، بستگان این دختر را که از دالیت ایندین Dalit Indian هستند را تحت فشارشدید قرار داده اند که از شکایت خود صرف نظر کنند.

مادر دختر هندی به ایندین اکسپرس Indian Express  می گوید: “ما آنقدر می ترسیم که جرأت نمی کنیم از خانه بیرون برویم. یک روز پس از این اتفاق، تمام قوم لاجپود آمدند و خانه ما را محاصره کردند و به من گفتند که حق سکوتی را برای دخترم مشخص کنم وگرنه او را تا حد مرگ سنگسار می کنند”.

بر اساس روزنامه ها، مادر دخترک هندی همچنین گفت که مسئولان طرف مرد متجاوز را گرفته اند.

روز دوشنبه، رسانه ها گزارش کردند که دختر هندی پس از شکایتش از آن پیر مرد، در دفتر پلیس زندانی شد.

بر طبق گزارش ایندو ایژین Indo-Asian ، زمانی که دختر پشت نرده های زندان به سر می برد بخاطر تجاوزی که به او شده بود سرزنش می شد.

سی ان ان – ای بی ان CNN-IBN  نیز نقل می کنند که حداقل دو پلیس زن در آن کلانتری بدلیل دخالت در این جریان موقتاً بیکار شدند. روزنامه هندوستان تایمز The Hindustan Times می نویسد: والدین دختر ۱۰ ساله یکشنبه شب زمانی که بیهوش در مزرعه ای افتاده بود او را پیدا کردند. بر اساس تلگرافی از رئیس پلیس، وایهاب کریشنا Vaibhav Krishna ، والدین دختر همان شب او را برای گزارش تجاوز به اداره پلیس بردند. مرد دستگیر شد، اما جرمش را انکار می کرد. او می گفت که فقط دختر را بخاطر دزدی گوجه فرنگی از مزرعه، سرزنش و دعوا کرده است. معاینه پزشکی دختر بی نتیجه ماند.

 هند از دسامبر ۲۰۱۲ که تجاوز یک گروه بزه کار به دانش آموز جوانی در دهلی نو باعث مرگش شد، توجه بین المللی را به خود جلب کرده است. این واقعه باعث جنجال و خشونت فراوانی در هند شد و تصور می رود که یکی ار متهمین به تجاوز که در مارچ ۲۰۱۲ در اداره پلیس مرد، یا خودکشی کرده است و یا به قتل رسیده است.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع:          http://www.huffingtonpost.com/2013/04/12/indian-girl-rape-stoning-threatened_n_3069177.html?ncid=txtlnkushpmg00000032 1. از اطلاع رسانی ممنون. اما دالیت ایندین یعنی طبقه نجس هند. که در فرهنگ هند از نظر دینی و اجتماعی نجس شمرده می شوند. بهتر است دقت ترجمه ها را بالاتر ببرید.

  • Profile Photo

   KhanehAmn said on اردیبهشت ۲, ۱۳۹۲

   دوست عزیز آقای اصغر
   از دقت شما متشکریم، در صورت امکان ماخذی که بر آن اساس آن می توان “دالیت ایندین” را طبقه نجس ترجمه کرد معرفی بفرمائید حتما” در صورت داشتن ماخذ معتبر ترجمه را تغییر خواهیم داد.
   با تشکر
   “خانه امن”

Leave a reply

Your email address will not be published.