راه‌اندازی مرکز کاریابی ویژه زنان


20140910120730ch-Q1401283891

عکس: مسزان

به گزارش میزان، مدیر عامل بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان گفت: ایجاد شرکت‌های تخصصی بازار یابی، خط ویژه اعتباری با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله برنامه هایی است که در دستور کار خود داریم، علاوه براین تلاش می کنیم تا مجوزی برای راه اندازی مرکز کاریابی ویژه زنان از وزارت تعاون بگیریم.

کبری محمدی در گفت‌‌و‌گو با میزان، اظهار کرد: زنان با گذراندن دوره‌های‌ آموزشی می توانند در عرصه اقتصادی قوی تر عمل کنند. از این رو دولت با ایجاد تشکل‌ های ویژه کارآفرینی سعی دارد تا از این قشر در جامعه حمایت کرده و شرایط برای پیشرفت آنها را متناسب با مسئولیت هایی که در جامعه و خانواده بر عهده دارند، فراهم آورد.

وی در رابطه با الزامات و برنامه هایی که باید برای توانمندسازی زنان در زمینه اشتغال مد نظر قرار گیرد، اظهار کرد: توسعه کارآفرینی زنان آموزش و توانمندسازی این افراد در رشته ها و حوزه‌های مختلف امسال از مهمترین اولویت های کاری این بنیاد است.

مدیر عامل بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان، با اشاره به اهمیت مدیریت منابع انسانی و هدایت منابع اقتصادی موجود در این زمینه برای توانمندسازی زنان، بیان کرد: ایجاد شرکت‌های تخصصی بازار یابی، خط ویژه اعتباری با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از جمله برنامه هایی است که در دستور کار خود داریم، علاوه براین تلاش می کنیم تا مجوزی برای راه اندازی مرکز کاریابی ویژه زنان از وزارت تعاون بگیریم.

محمدی با اذعان به این مطلب که زنان باید در زمینه کاریابی هر چه سریعتر سامان دهی شوند، تصریح کرد: مهمترین موضوعی که باید در زمینه اشتغال به ان توجه کرد ارائه آموزش به زنان است. حضور نداشتن طیف زیادی از زنان در بازار و نظام اجتماعی بیرون از خانه موجب شده است برخی از این افرد در برخورد ومشارکت های اجتماعی ناتوان شوند. بنابراین می توان گفت زنان با گذراندن دوره آموزشی ویژه می توانند با توانایی ها ومهارت های بیشتری در حوزه های اقتصادی حضور پیدا کنند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: بازار شوخی بردار نیست، شرکت کردن و فعالیت در مباحث بازار را زنان باید یاد بگیرند و اینکه روی منابع مالی خودشان تکیه کنند تا اینکه به فکر گرفتن تسهیلات بانکی باشند، زیرا اخذ کمک های مالی از بانک تنها در ابتدای فعالیت امکانپذیر است و به هیچ عنوان برای ادامه کار نمی توان به آن تکیه کرد.

مدیر عامل بنیاد تعاون و توسعه کارآفرینی زنان، با بیان این مطلب که دولت، مجلس و وزارت رفاه حمایت های زیادی از تشکل ها و تعاونی های زنان می کند، افزود: زنان با تشکیل گروه می‌توانند سرمایه های خرد خود را به سرمایه های کلان تبدیل کنند.