صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ضرورت بازنگری در شرا...
شهریور
۱۹
۱۳۹۳
ضرورت بازنگری در شرایط استخدام و پرداخت دستمزد به زنان
شهریور ۱۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140910093142ch-469788_708

عکس: میزان

 به گزارش میزان، عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: متاسفانه در برخی از مشاغل زنان با وجود اینکه بیش از مردان برای کار و شغل خود دلسوزی می کنند شاهد هستیم که حقوق کمتری از مردان دریافت می‌کنند که باید این مشکلات را حل کرد. به عبارتی بازنگری در شرایط استخدام و پرداخت حقوق به زنان ضرورت دارد.

فرزانه مافی در گفت‌و‌گو با میزان، اظهار کرد: ۷/۱۳ درصد از جمعیت شاغل کشور را زنان تشکیل می دهند، در حالی که در برخی مشاغل با وجود توانایی هایی که دارند حقوق کمتری در مقایسه با مردان دریافت می کنند.

 وی درباره وضعیت اشتغال زنان در کشور اظهار کرد: در حال حاضر ما با نرخ بیکاری بالایی مواجه هستیم، به طور حتم زمانی چنین بحرانی وجود دارد، موقعیت ها و فرصت های شغلی موجود کمتر از آمار جمعیتی خواهد بود. در چنین شرایطی بیشتر فرصت ها در سازمان ها و ادرات به مرادان تعلق می گیرد زیرا که این افراد سرپرست و نان آور خانواده هستند.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تاکید براینکه اگر بنا بر شایستگی باشد، جنسیت ملاک نیست، تصریح کرد: برخی از مسئولان ترجیح می‌دهند در شغل فردی که ضعیف تر است ولی جنسیتش مرد است را انتخاب کنند و کمتر زنان را وارد عرصه کار کنند. این در حالی است که جامعه باید به سمت شایسته سالاری برود و افراد بدون نگاه جنسیتی با توجه به شایستگی و استعداد خود برای اشتغال در فرص های شغلی که وجود دارد، انتخاب شوند.

مافی با اذعان به این مطلب که باید برنامه ریزی ها و تدابیر به گونه ای باشد که بحران اقتصادی و بیکاری در کشور حل شود، بیان کرد: در حال حاضر زنان مطابق با نیازهای جامعه زنان سطح کمی و کیفی دانش خود را بالا برده اند.

وی ادامه داد: ۶۰ درصد دانشجویان در دانشگاه ها و مراکز آموزشی را زنان و دختران تشکیل می دهند. براین اساس ارتقاء سطح دانش این افراد به مراتب بر بالا رفتن توقعات آنها برای اشتغال و فراهم شدن موقعیت شغلی مناسب تاثیرگذار بوده است.

عضو هیأت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خاتمه گفت: متاسفانه در برخی از مشاغل زنان با وجود اینکه بیش از مردان برای کار و شغل خود دلسوزی می کنند شاهد هستیم که حقوق کمتری از مردان دریافت می‌کنند که باید این مشکلات را حل کرد. به عبارتی بازنگری در شرایط استخدام و پرداخت حقوق به زنان ضرورت دارد.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱