درعربستان اخذ گواهینامه برای ثبت ازدواج اجباری می‌شود   


saudi-2

عکس: ایسنا

وزارت دادگستری عربستان با رویکرد تقویت پیوندهای زناشویی قصد دارد داشتن گواهینامه رانندگی را به عنوان یکی از شروط نهایی کردن عقد قانونی کند.

وزارت دادگستری عربستان با بیان این خبر اعلام کرد: این تصمیم به منظور ایجاد انگیزه در خانواده‌ها و با هدف کاهش تعداد موارد طلاق در این کشور اتخاذ شده است.

«عبدالسلام آل سقبایی»، مشاور حقوقی و خانواده می‌گوید: ایده اجباری شدن اخذ گواهینامه رانندگی توسط دختر و پسری که قصد ازدواج دارند به عنوان یکی از شروط ثبت ازدواج و پس از ارائه آزمایش‌های پزشکی و اطمینان از سلامت دو طرف مطرح شده است.

به گفته این مشاور حقوقی، موضوعاتی که موجب جدایی زوج‌ها می‌شوند اغلب ساده و پیش‌پاافتاده هستند و ارائه دوره‌های آموزشی به آنان برای بهره‌مندی زوج‌ها از یک زندگی شاد و رضایت‌بخش ضروری است.

وی می‌گوید: اغلب مردان جوان در این کشور مسئولیت زندگی را آنطور که باید برعهده نمی‌گیرند و فاقد دانش کافی درباره حقوق زنان در روابط زناشویی هستند و بنابراین در آموزش‌های قبل ازدواج این اطلاعات باید در اختیار آنها قرار گیرد تا ازدواج‌ها دوام بیشتری پیدا کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از عرب نیوز، برهمین اساس در مراکز مشاوره‌ای همچنین کارگاه‌های مشاوره ازدواج برگزار می‌شوند که در صورت شرکت زوج‌ها به آنان کمک‌های مالی نیز ارائه خواهد شد.