صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  نبود منابع مالی به ل...
شهریور
۱۲
۱۳۹۳
نبود منابع مالی به لایحه کاهش ساعت کاری زنان هم رسید
شهریور ۱۲ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140903130103ch-images

عکس: میزان

لایحه کاهش ساعت کاری زنان هم مانند بیمه زنان خانه‌دار با نبود منابع مالی روبه‌رو شده است، اما امیدواریم بعد از تعطیلات مجلس در مهرماه این لایحه مورد بررسی قرار گیرد.

شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با میزان درباره لایحه ساعات کاری زنان شاغل اظهار کرد: این لایحه در کمیسیون اجتماعی تصویب رسیده و به هیئت رئیسه مجلس نیز ارسال شده است. البته این طرح تاکنون مسکوت مانده است که امیدواریم بعد از تعطیلات مجلس در مهرماه مورد بررسی قرار گیرد.

وی در ادامه با بیان این مطلب که تعدادی از نمایندگان مجلس نامه‌ای را به هیئت رئیسه خانه ملت ارسال کرده‌اند مبنی بر این‌که این لایحه با توجه به اهمیت زیادی که دارد هر چه سریع‌تر مورد بررسی قرار گیرد، گفت: امیدواریم در آینده زنان شاغلی که مشمول این طرح هستند، بتوانند از مزایای قانونی آن استفاده کنند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان کمیسیون بهداشت به نبود منابع مالی برای اجرای این لایحه همچون بیمه زنان خانه‌دار اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر مهمترین مشکل نبود منابع مالی است که اگر تامین شود بلافاصله این طرح مصوب خواهد شد.

وی همچنین به طرح بیمه زنان خانه‌دار اشاره کرد و افزود: بیمه زنان خانه دار نیز با مشکل منابع مالی روبه‌رو شده، به طوری که شورای نگهبان پیشنهاد داده است، این طرح به صورت لایحه از سوی دولت به مجلس ارائه شود که تاکنون این اقدام صورت نگرفته است. در حقیقت سال گذشته ۲۰۰ هزار نفر از زنان خانه دار تحت پوشش بیمه قرار گرفته‌اند، این در حالی است که این منابع در سال جاری تامین نشده است.Leave a reply

Your email address will not be published.