صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  بیمه زنان خانه‌دار د...
شهریور
۱۱
۱۳۹۳
بیمه زنان خانه‌دار در بودجه سال ۹۴ سهمی ندارد
شهریور ۱۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

20140819134641ch-untitled

عکس: میزان

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه ۹۴ در حال جمع بندی است و اگر قرار باشد طرح بیمه زنان خانه‌دار در سال آینده به مرحله اجرا برسد باید تاکنون در مجلس به تصویب می‌رسید و با روند کنونی بعید به نظر می رسد اعتبارات لازم برای عملیاتی شدن این طرح در بودجه سال آینده اختصاص یابد.

شهلا میرگلوبیات در گفت‌وگو با میزان، درباره بیمه زنان خانه‌دار اظهار کرد: بیمه زنان خانه‌دار سال‌هاست که مطرح شده و  در حال بررسی است. البته این طرح در کمیسیون تلفیق ارائه و حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای تحت پوشش قرار گرفتن ۲۰۰ هزار نفر زن خانه دار اختصاص داده شد.

به گفته وی، متاسفانه بودجه سال ۹۳ در حوزه بیمه زنان از ۱۰۰  میلیارد تبدیل به ۱۵ میلیارد شد که با تلاش و پیگیری‌های صورت گرفته این رقم به ۱۵۰ میلیارد افزایش یافته است. در حقیقت این موضوع در صحن تصویب و به شورای نگهبان ارسال شد که به دلیل کمبود بار مالی این طرح به مرحله اجرا نرسید.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این مطلب که قرار شد که به صورت لایحه به مجلس ارسال شود، گفت: ارائه این طرح به صورت لایحه سبب خواهد شد تا بار مالی آن  تامین شود، این در حالی است که پس از گذشت ماه‌ها این طرح همچنان به مجلس ارائه نشده است.

میرگلوبیات با بیان این مطلب که ۲ تا سه جلسه با معاونت امور زنان در این زمینه برگزار شد، افزود: در حقیقت  بیمه زنان خانه دار در کش و قوس بوروکراسی اداری قرار دارد.

عضو کمیسیون زنان مجلس شورای اسلامی در خاتمه تصریح کرد:  لایحه بودجه ۹۴ در حال جمع بندی است و اگر قرار باشد این طرح در سال آینده به مرحله اجرا برسد باید تاکنون در مجلس به تصویب برسد که با روند کنونی بعید است اعتبارات لازم در خصوص اجرای این طرح در بودجه سال آینده اختصاص یابد.Leave a reply

Your email address will not be published.