صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  اجراي مجازات براي وا...
شهریور
۱۱
۱۳۹۳
اجرای مجازات برای والدینی که مانع تحصیل فرزندشان شوند
شهریور ۱۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

P-13-1

عکس: اعتماد

  وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: والدینی که از تحصیل فرزندان‌شان ممانعت کنند مجرم هستند.

علی‌اصغر فانی ضمن اشاره به حل شدن مشکل دانش‌آموزان شین‌آباد در پی دیدار با معاون رییس‌جمهوری با تاکید بر ضرورت گسترش پوشش تحصیلی دانش‌آموزان اظهار داشت: در برنامه چهارم توسعه، تحصیل اجباری تا پایان متوسطه اول لحاظ شده بود اما اجرایی نشد که در برنامه ششم توسعه، قانون اجباری بودن تحصیل تا پایان دوره متوسطه اول (راهنمایی) را لحاظ می‌کنیم.

به گزارش اعتماد، وی با اشاره به اینکه والدینی که فرزند خود را از تحصیل محروم کنند، مجرم شناخته می‌شوند، گفت: در حال حاضر، دختران فراوانی از پوشش تحصیلی محروم هستند که دردوره متوسطه دوم (دبیرستان)، این میزان بیشتر است. امسال مصمم هستیم در معاونت آموزش ابتدایی حتی یک دانش‌آموز خارج از مدرسه نماند. در برخی از مناطق به دلیل مسائل فرهنگی، دختران را به مدرسه نمی‌فرستند که باید خانه به خانه این مسائل را پیگیری کنیم.

وی ادامه داد: بخش عمده‌یی از تولید بیسوادی مربوط به دختران است که در این زمینه، توسعه مدارس شبانه‌روزی دختران در دوره متوسطه اول و دوم و نظام «روستامرکزی» مدنظر است. معاونت آموزشی باید با پیگیری دفتر امور زنان وزارتخانه، برنامه‌ریزی محتوایی برای دختران را دنبال کند. بسیار مهم است که ما آموزش و پرورش پسرانه نداشته باشیم. نه اینکه برنامه متفاوت برای دختران تنظیم کنیم؛ بلکه فعالیت مکمل برای پاسخگویی به نیازهای آنها را تعریف کنیم.

وی تربیت نسل آینده را تابعی از تربیت دختران دانست و افزود: با توجه به اینکه آموزش و پرورش مکلف به تربیت ۵/ ۱۲میلیون دانش‌آموز کشور است به نظر می‌رسد تربیت دختران باید در اولویت قرار گیرد تا بتوانیم نسل آینده بهتری را پرورش دهیم.Leave a reply

Your email address will not be published.