صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »   آموزش"مهارت‌های زند...
شهریور
۷
۱۳۹۳
 آموزش”مهارت‌های زندگی”به دختران زیر ۱۳ سال در جشنواره زنان و تولیدملی
شهریور ۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

25-25

عکس: ایسنا

مدیرستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران از برگزاری پنجمین جشنواره زنان و تولید ملی از۲۵ شهریور تا ۴ مهرماه با حضور مراکز مهارت آموزی کوثر شهرداری و برندهای برتر خبر داد.

به گزارش ایسنا، فهیمه فیروزفر در نشست خبری با اعلام این خبراظهارکرد:‌ برای جشنواره پیش رو درخواست برندها بسیار بیشتر از جشنواره‌های قبلی بوده و تعداد بیشتری از برندها با محصولات مراکز مهارت آموزی کوثر شهرداری تهران رقابت می‌کنند.

وی گفت: هر سال در حاشیه برگزاری جشنواره زنان و تولید ملی نمایشگاه کار فرهنگی و آموزشی نیز برگزار می‌شود که در جشنواره پیش رو وسعت پیدا کرده، همچنین در یک طبقه از این نمایشگاه نیز برای دختران سن ۹ تا ۱۳ سال آموزش‌های مهارت‌های زندگی برگزار خواهد شد. به طوری که این آموزش‌ها به تفکیک گروه سنی خواهد بود.

به گفته مدیرستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران یک طبقه از نمایشگاه زنان و تولید ملی امسال به نمایشگاه تعاونی‌ها اختصاص یافته و غرفه‌های متنوعی دارند. همچنین در نمایشگاه امسال بالغ بر۱۰۰ غرفه محصولات خود را به نمایش می گذارند که ۴۰ درصد آنان از مراکز مهارت‌آموزی کوثر ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران هستند.

وی ادامه داد: در حیاط نمایشگاه نیز برای متقاضیان چادرهای مواد غذایی برپا می شود.

فیروزفر در ادامه به پایش جامع اطلاعات زنان سرپرست خانوار تحت پوشش شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: برای این امر درستاد توانمندسازی هسته مددکاری تشکیل داده‌ایم تا فرصت مددکاری برای این خانواده‌ها فراهم شود. همچنین گردهمایی‌هایی نیز با خیرین و سمن‌های مرتبط با حوزه زنان سرپرست خانوار برگزار شده است.

به گفته وی در راستای پایش جامع اطلاعات زنان سرپرست خانوار، این اطلاعات دریک سیستم جمع‌آوری شده و دارای شناسنامه الکترونیکی می‌شوند تا تمام دست‌اندرکارانی که به این افراد سرویس می‌دهند از اطلاعات آنان با خبر باشند.

فیروزفر ادامه داد: طرح توانمندسازی و یکپارچه سازی اطلاعات حوزه زنان سرپرست خانوار نیز از دیگر برنامه‌های ما بوده و با تعامل با استانداری، دستگاههای مختلف و وزارتخانه‌ها و معاونت امور زنان برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار اقدامات بسیاری صورت گرفته است.

به گفته مدیرستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران طرح یکپارچه سازی اطلاعات زنان سرپرست خانوار در حال حاضر به صورت پایلوت کشوری در شهرستان ری اجرایی می شود و امیدواریم بتوانیم پس از نتیجه گیری این طرح در شهرستان ری، این طرح را در تمام کشور اجرایی کنیم.

فرهمند پور با تأکید بر اینکه بسیاری از شوراهای شهرهای شهرستان‌ها به ستاد توانمندی زنان سرپرست خانوار مراجعه کرده‌اند تا تجربیات خود در راستای توانمندی زنان سرپرست خانوار را در اختیار آنان قرار دهیم، گفت: شوراهای شهر اصفهان ، مشهد،‌ زاهدان از این جمله هستند.

وی گفت: وزارت کشور نیز درخواست کرده است تا طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار را در اردوهای آموزشی برگزار کنیم.

وی ادامه داد: چنانچه اطلاعات زنان سرپرست خانوار واحدو یکپارچه شود می توان با ارائه کد ملی تمام اطلاعات زن سرپرست خانوار را درآورد و برای آنان برنامه ریزی کرد.

مدیر ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران همچنین تصریح کرد:‌به مناسبت روز دختر قرار است تا دختران ۹ ساله زنان سرپرست خانوار تهران از سوی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران به تفکیک منطقه معرفی شده و پکیج هایی که برای دختران کارکنان شهرداری در نظر گرفته شده است برای آنان نیز درنظر بگیرند.Leave a reply

Your email address will not be published.