صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  ایجاد کمپینی برای حم...
شهریور
۳
۱۳۹۳
ایجاد کمپینی برای حمایت از حقوق بشر،توجه به افراد به دور از نگاه جنسیتی راه رسیدن به توسعه
شهریور ۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

77611_orig

دبیرکل فراکسیون بین المللی تنظیم خانواده از ایجاد کمپینی در سازمان ملل برای حمایت از حقوق بشر خبر داد و گفت: توجه به حقوق افراد جدا از جنسیت آنان راهکاری است که توسعه پایدار را در پی خواهد داشت.

به گزارش خانه ملت، تئودورس ملس در هفدهمین مجمع عمومی کنفرانس نمایندگان کشورهای حوزه آسیا – اقیانوسیه پیرامون محیط زیست توسعه پایدار با بیان اینکه نمی توانیم از فقر عبور کنیم مگر آنکه به حقوق بشر احترام بگذاریم، گفت: لازمه توسعه همه جانبه و پایدار توجه به انسان ها و برابری جنسیتی آنها است.

وی ادامه داد: موضوعات مختلفی سر راه توسعه کشورها قرار گرفته و تاثیرات متعددی نیز بر عدم توفیق آنان داشته است از جمله آن می توان به پایین بودن سطح بهداشت و عدم دسترسی به شرایط زندگی ایده آل اشاره کرد.

ملس با یادآوری شرایط کنونی ایران، گفت: خوشبختانه ایران در حال حاضر به سیاست های جامعی در زمینه بهداشت دسترسی پیدا کرده اما هنوز در برخی موارد با ضعف هایی مواجه است که با رفع آن موانع می تواند پله های تحقق توسعه پایدار را بپیماید.

دبیرکل فدراسیون بین المللی تنظیم خانواده از ایجاد کمپینی در سازمان ملل برای حمایت از حقوق بشر خبر داد و افزود: این کمپین با امضای ۶ میلیون نفر ایجاد شده و در آن می خواهیم اطمینان حاصل کنیم حقوق بشر محترم بوده و تمامی افراد جدا از جنسیت و نژاد حق استفاده از زندگی را دارند.

وی با اشاره به کمبود بودجه در زمینه بهبود شرایط زندگی در کشورهای در حال توسعه گفت: آموزش یکی از فاکتورهایی است که می تواند در کنار تزریق بودجه های کافی به بهبود شرایط زندگی و همچنین تحقق توسعه پایدار کمک کند.

ملس با تاکید بر اینکه زنان زندگی مولدی دارند، گفت: توجه به بهداشت زنان و همچنین رسیدگی به وضعیت آنان در شرایطی برابر با مردان از راه‌هایی است که نباید از دید مسئولان دور بماند.

وی ادامه داد: ارائه آموزش‌های لازم به نوجوانان و جوانان می تواند شرایط بهتری را در آینده برای کشورها رقم زده و راه رسیدن به توسعه پایدار را برای آنان هموار کند.

دبیرکل فدراسیون تنظیم خانواده یادآور شد: مسئولان باید توجه داشته باشند که حفظ و احترام به افراد جدا از زن و یا مرد بودن آنان امری است که به فراهم شدن شرایط برای بهبود سبک زندگی منجر خواهد شد.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱