صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  علت مرگ برخی زنان لر...
مرداد
۲۹
۱۳۹۳
علت مرگ برخی زنان لرستان در حین زایمان
مرداد ۲۹ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

 

bimar

معاون درمان دانشگاه علوم‌پزشکی لرستان گفت: شایع‎ترین دلیل مرگ و میر مادران، بیماری‎های زمینه‎ای است.

به نقل از ایسنا، سیاوش بیرانوند با بیان اینکه یکسری از مرگ و میرها به ویژه مرگ و میر مادران قابل توجه است، اظهارکرد: میزان مرگ و میر مادران پارسال در استان ۹ نفر بود.

وی با بیان اینکه شایع‎ترین دلیل مرگ و میر مادران بیماری‎های زمینه‎ای نظیر بیماری‎های قلبی است، اضافه کرد: متأسفانه برخی از مادران با بیماری‎های قلبی مواجه هستند و به آنها توصیه می‎شود چنانچه باردار شوید مرگتان حتمی است اما آنها به این توصیه‎ها توجهی ندارند.

بیرانوند بیان کرد: برخی از مرگ و میر مادران باردار به خاطر مناطق صعب‎العبور سپیددشت، شول‎آباد و بزنوید است که اهالی آن باید ۱۱ ساعت پیاده‎روی کنند تا به جایی که موبایل آنتن می‎دهد برسند، حتی در برخی موارد که بالگرد اعزام شد نتوانستیم به موقع سرویس‎دهی کنیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان اضافه کرد: در این مناطق حتی یک فردی که سواد خواندن نوشتن داشته باشد وجود ندارد که بتوانیم یکسری آموزش‎های مامایی را به او آموزش دهیم.

وی اظهار کرد: برای حل این مشکل به همکاری بین بخشی میان استانداری، مخابرات و هلال‌احمر نیاز است چرا که دلیل عمده مرگ و میر مادران علاوه بر بیماری‎های زمینه‎ای وجود مناطق صعب‎العبور است.Leave a reply

Your email address will not be published.