صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  زن چینی به جرم قتل ش...
فروردین
۲۳
۱۳۹۲
زن چینی به جرم قتل شوهر شکنجه گرش اعدام می شود
فروردین ۲۳ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
image_pdfimage_print

 لی ینگ  Li Yang)، ۴۱) ساله پس از ماهها آزار و شکنجه از جانب شوهرش به جرم قتل او اعدام می شود.

رنج و عذاب او از همان اول ازدواجش در سال ۲۰۰۹ شروع  شد. شوهر او تن ینگ (Tan Yang)  مدام او را کتک می زد. او سیگارش را روی صورت لی ( Li)  خاموش می کرد و در زمستان یخبندان سیچان (Sichaun) ساعت ها او را در بالکن خانه نیمه عریان حبس می کرد. او حتی یکی از انگشتان لی را در یک مورد عصبانیتش بریده بود.

حتی یک زمان، لی در نتیجه تجاوز و خشونت های شوهرش در بیمارستان بستری شد. او چندین بار از پلیس کمک خواسته بود و یکبار نیز پلیس از جراحت هایش عکس گرفته  بود اما هرگز، هیچ یک از مسئولان، شکایت های او را پیگیری نکردند و در مورد جرم شوهرش تحقیقی انجام ندادند و از او حمایت نکردند و همانطور که پیش بینی می شد این خشونت ها ادامه یافت.

در سال ۲۰۱۰، لی ینگ (Li Yang) منزوی، هراسان و بی پناه که هیچگاه از جانب مسئولین حمایت نشده بود، به خشونت متوسل شد و آنقدر شوهرش را با تفنگ زد تا او را کشت.

لی ینگ (Li Yang) در ۲۴ آگوست ۲۰۱۱ در دادگاه شهر زیینگ (Ziang City Intermediate People’s Court) به جرم قتل به اعدام محکوم شد و آخرین دادخواست او به دیوان عالی بیجینگ (Beijung)  در مارس ۲۰۱۳ لغو شد.

مترجم: مهتاب صمیمی

منبع:               www.soroptimistinternational.org/assets/media/documents/violence_against_women_-_case_studies.pdfLeave a reply

Your email address will not be published.