صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  معاون دبیرکل سازمان ...
مرداد
۲۴
۱۳۹۳
معاون دبیرکل سازمان ملل متحد ۲۶ مرداد وارد تهران می شود
مرداد ۲۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

والری اموس

عکس: ایرنا

 معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انساندوستانه و هماهنگ کننده امداد اضطراری یکشنبه ۲۶ مرداد ماه جاری به منظور دیدار رسمی ۲ روزه وارد تهران می شود.

به گزارش ایرنا از سازمان ملل متحد، این دومین سفر رسمی ˈوالری آموسˈ به ایران به عنوان معاون دبیرکل سازمان ملل متحد است، چرا که وی پیش از این و در شهریور سال گذشته نیز به ایران آمده بود.

آموس قرار است در این سفر با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، عباس عراقچی و حسین امیر عبداللهیان معاونان وزیر امور خارجه دیدار کند.

وی همچنین با اسماعیل نجار رییس سازمان مدیریت بلایای طبیعی و محمد فرهادی رییس هلال احمر جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار هایی جداگانه خواهد داشت.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین روز دوشنبه ۲۷ مرداد در مراسمی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی انساندوستی ۲۰۱۴ در محل سازمان ایرانی مجامع بین المللی شرکت کند.

به گزارش ایرنا، روز جهانی انساندوستی فرصتی جهت شناخت آنانی است که برای کمک به دیگران به استقبال خطر و مصیبت می روند. این روز به وسیله مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتخاب شد و همواره هم زمان با سالگرد انفجار بمب در مقر سازمان ملل متحد در بغداد (۱۹ اوت ۲۰۰۳) گرامی داشته می شود.

همچنین روز جهانی انساندوستی فرصتی برای گرامیداشت جوهره ای است که اقدام انساندوستی در سراسر جهان را ارج می نهد.Leave a reply

Your email address will not be published.