صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  در روز بین المللی جو...
مرداد
۲۱
۱۳۹۳
در روز بین المللی جوان اعلام شد: ۲۰% از جوانان جهان آسیب های روانی را تجربه می کنند
مرداد ۲۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
, , ,
image_pdfimage_print

YouthInfographics_MentalHealth_F copy

 

عکس: ,United Nation

گروه ترجمه خانه امن

مشکلات روانی را باید مورد توجه قرار داد و در مورد آن صحبت کرد.

در دنیا، بالغ بر  ۱٫۲ بیلیون جوان بین ۱۵ تا ۲۴ سال وجود دارد.

به گزارش سازمان ملل، تمرکز روز بین المللی جوان سال ۲۰۱۴، “جوانان و سلامت روان” است و شعار امسال این روز “سلامت روان مهم است” می باشد.

جوانانی که از مشکلات روحی و روانی رنج می برند اغلب مورد تبعیض قرار می گیرند و اطرافیان آنان را مایه ننگ می دانند، که این طرز تلقی موجب منزوی شدن آنها می شود. اطرافیان آنها نیز از ترس اینکه لکه ننگی بر آنها وارد شود به دنبال درمان آنها نمی روند. باید تلاشی جمعی صورت گیرد تا این طرز تفکر میان مردم از بین برود و این افراد بتوانند زندگی سالم و جدای از انزوا و تنهایی و احساس شرم کنند. آنها باید بتوانند بدون هیچ دغدغه ای به دنبال درمان خود و گرفتن کمک باشند. شما می توانید در ایجاد چنین محیطی سهیم باشید!

بخش روابط اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل،  با توجه به تمرکز امسال روز بین المللی جوان بر روی مسئله سلامت روان و تمرکز دیگر بخش های داخلی سازمان که حوزه کار آنها توسعه و پیشرفت جوانان است، رویکردی چند بعدی برای مواجهه با مشکلاتی که جوانان در زمینه مسائل روحی – روانی با آنها روبرو هستند در نظر گرفته است. این رویکرد به مبتنی بر مقابله با طرز تلقی نادرست عموم، در مورد مبتلایان به مشکلات روحی و روانی است و سعی درایجاد محیطی امن و تغییر در فرهنگ جامعه دارد تا این جوانان بتوانند آمال و آرزوهای  خود را که استحقاق آن را دارند را دنبال کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.