صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  پیامدهای اشتغال و اس...
مرداد
۱۴
۱۳۹۳
پیامدهای اشتغال و استقلال مالی زنان از منظر یک قاضی
مرداد ۱۴ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81250465-5845658

عکس: ستاد حقوق بشر در ایران

رییس شعبه هفتم دادگاه خانواده کرمان گفت: کسب درآمد و استقلال مالی زن هرچند به تامین بخشی از نیازهای خانواده کمک زیادی می کند اما در ایجاد تنش بین زوجین و ایجاد اختلاف بین آنان تاثیر بسزایی دارد.

به گزارش ستاد حقوق بشر در ایران به نقل از روابط عمومی دادگستری استان کرمان، حجت الاسلام ˈمحمد شفیعیˈ افزود: در جامعه امروزی که فرصت تقریبا برابر برای اشتغال زنان در اجتماع فراهم شده در غالب موارد مسوولیت خطیر مادرانه نیز به فراموشی سپرده شده است.

وی اظهار کرد: اشتغال زن در بیرون از خانه و کسب درآمد به عنوان یک هدف تلقی شده و در مواردی در نهایت زن جایگاه خود در خانواده و نقش کلیدی را به فراموشی می سپارد و کمتر به نقش مدیریتی و مادرانه خود و احساس محبت و عشق ورزی نسبت به همسر توجه دارد که همین امر باعث اختلاف زوجین می شود.

حجت الاسلام شفیعی گفت: تبدیل شدن زن به یک عنصر صرفا اقتصادی وی را از هدف اصلی آفرینش و خلقت زن که همان ایجاد آرامش برای خانواده بویژه شوهر است، باز می دارد.

وی عنوان کرد: این استقلال مالی تا حد زیادی زن را از احساس نیاز به تامین مایحتاج مالی توسط شوهر مستغنی کرده و با کوچکترین اختلاف سلیقه با شوهرش به پشتوانه و دلگرمی به درآمد خویش بر افزایش اختلاف و در نتیجه از هم پاشیدن کانون گرم خانواده دامن می زند.

وی گفت: این موضوع به آن معنا نیست که با اشتغال زنان مخالفت شود اما باید به پیامدهای آن توجه کافی شود و زنان جامعه مسلمان که تحت تعالیم الهی از جایگاه و منزلت ویژه ای برخوردارند نیز در عین اشتغال به کار و در نظر داشتن هدفی فراتر از کسب درآمد در کنار همسران خود در راه تامین منافع خانواده و رسیدن به اهداف عالی آن تلاش کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.