صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  شرم‌های بی‌جایی که ب...
مرداد
۱۳
۱۳۹۳
شرم‌های بی‌جایی که به طلاق می‌انجامد
مرداد ۱۳ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

21847

عکس: ایسنا

‌آیا می‌دانید ریشه‌ بسیاری از پرخاشگری‌های زندگی مشترک که زوجین را به راهروهای دادگاه خانواده می‌کشاند چیست؟

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، با توجه به اینکه مسائل جنسی از مهم‌ترین نیازهای زوجین استان است که بقای نسل و حفظ توازن جمعیتی با رفع این نیاز محقق می‌شود، ‌اما واقعیت این است که در حال حاضر متولی خاصی، جهت آموزش زوجین پیش از ازدواج وجود ندارد و آموزش یک ساعته قبل از ازدواج مخصوصا برای زوجینی که از سطح آگاهی کمتری برخوردارند، کافی نیست.

اختلالات جنسی ریشه بسیاری از مشکلات روانی و ناهنجاری‌های زوجین است و یکی از دلایل طلاق و از هم گسیختگی خانواده‌ها این عامل است که به دلیل شرم و حیای حاکم بر خانواده‌های ایرانی کمتر به زبان زوجین می‌آید و به عقیده کارشناسان کم نیستند خانواده‌هایی که به این دلیل از هم پاشیده می‌شوند بدون اینکه این دلیل از طرف زوجین بازگو شود.

رفتارهای ناسازگارانه، پرخاشگرانه، خشونت آمیز و به همراه انواع بداخلاقی‌ها که برخی از خانوارها آن را بدون دلیل می‌دانند از این موضوع نشات می‌گیرد.

دکتر «ناصر قاسم‌زاده»، دبیر انجمن روانشناسی ایران، چندی پیش در این زمینه گفت: باید افراد را از کودکی در این زمینه آموزش داد و گرنه اطلاعات را از گروه‌های همسال می‌گیرند که آسیب‌های فراوانی به همراه دارد.

دبیر انجمن روانشناسی ایران با تاکید بر اینکه مشکلات جنسی، می‌تواند پایان بخش رابطه عاشقانه زوج‌هایی باشد که پیوندشان با شور و اشتیاق آغاز شده است، افزود: ناتوانی جنسی باعث تیره و تار شدن روابط زناشویی می‌شود و معمولا افرادی که مشکلات جنسی دارند سلامت روانی خود را هم از دست می‌دهند.

۵۰ درصد طلاق‌ها ریشه در مسائل و مشکلات جنسی دارند

کاظم فروتن، رئیس‌ کنگره خانواده و سلامت جنسی ایران نیز در این خصوص گفت: نتیجه بررسی پرونده‌های دادگاه خانواده نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد طلاق‌ها در ایران ریشه در مسائل و مشکلات جنسی دارند.

وی افزود: طبق آمارهای دستگاه قضایی در حال حاضر از هر چهار مورد طلاق، دو مورد آن به خاطر مشکلات جنسی است.

(ع- د) کارشناس و وکیل امور خانوده ایلام در این خصوص گفت: راهروهای دادگاه‌های خانواده پر از افرادی است که مشکلشان ریشه در نداشتن رابطه جنسی سالم است.

وی با بیان اینکه رابطه جنسی‌ درست به زندگی زناشویی شادابی می‌دهد، گفت: بسیاری از زنان و مردان از مشکل جنسی رنج می‌برند که ریشه در ناآگاهی دارد.

وی با بیان اینکه مشکل در تعاملات جنسی به صورت نهفته وجود دارد و خودش را در چیزهای دیگر مثل پرخاشگری نشان می‌دهد و افراد نمی‌دانند که مشکل در تعاملات جنسی است، تصریح کرد: در جامعه ما یک نگاه سنتی به ازدواج وجود دارد و اکثر افراد به صورت غریزی راه جنسی خودشان را پیدا می‌کنند.

این وکیل دادگستری با تاکید بر اینکه متاسفانه بسیاری از مراکزی که هم اکنون اقدام به ارائه آموزش‌های مشاوره‌ای قبل از ازدواج می کنند بسیار کم و آموزش‌ها عموما ناقص هستند، خاطرنشان کرد: هنوز بیان بسیاری از مسائل و اطلاعات جنسی در جامعه ما حتی در مراکز مشاوره‌ قبل از ازدواج خط قرمز محسوب می‌شوند.

این کارشناس امور خانواده ادامه داد: می‌توانیم با تربیت کارشناسان این حوزه، بدون اینکه به باورهای فرهنگی و عرفی جامعه ما لطمه وارد شود مسائل جنسی را بدون هیچ کم و کاستی به زوجین انتقال دهیم.

نارضایتی جنسی دومین علت اختلافات خانوادگی ایلام

به گزارش ایسنا، نسرین شهبازی، معاون اجتماعی بهزیستی استان در این باره به ایسنا گفت: نارضایتی جنسی در بین زوجین استان دومین علت اختلافات خانوادگی و در نتیجه طلاق است.

وی با بیان اینکه نارضایتی جنسی بیشترین علت مراجعه به مراکز مشاوه بهزیستی است، افزود: عدم آگاهی از نحوی ارضای جنسی طرف مقابل در بین زوجین مهمترین علت در این زمینه است.

شهبازی با تاکید بر اینکه اگر آموزش کافی در زمینه رابطه جنسی سالم و درست به زوجین قبل از ازدواج و حین ازدواج داده شود قطعا مشکلات این حوزه کاهش چشمگیری پیدا می‌کند، تصریح کرد: رابطه سالم جنسی موجب پایبندی زندگی و رضایت زوجین می‌شود.

معاون اجتماعی بهزیستی استان ایلام با بیان اینکه آموزش‌های جنسی زوجین باید برای متقاضیان بسته به نوع تحصیلات و محل زندگی متفاوت باشد، افزود: بیشتر طلاق‌ها در استان در پنج سال اول زندگی شکل می‌گیرد و مهمترین علت آن هم عدم رضایت جنسی زوجین از یکدیگر است.Leave a reply

Your email address will not be published.

مشاوره حقوقی رایگان برای قربانیان خشونت خانگی

روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۶ عصر تا ۱۰ شب مشاوران خانه امن پاسخگوی شما هستند.

مشاوره حقوقی رایـــگان

شماره تماس: ۸۵۳۱۲۶۰۰-۰۲۱