صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  وزارت تعاون، کار و ر...
مرداد
۸
۱۳۹۳
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت با طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری را تکذیب کرد
مرداد ۸ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81254575-5852585

عکس: ایرنا

روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال خبر منتشر شده در خصوص نامه معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شهردار تهران اعلام کرد: نامه مذکور تنها بر الزام از عدم ممانعت زنان از احراز برخی از مشاغل تأکید داشته و این وزارتخانه نفیاَ و اثباتاَ اشاره ای به تفکیک جنسیتی نداشته است.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مخالفت با طرح تفکیک جنسیتی در شهرداری را تکذیب کرد

به گزارش ایرنا، روابط عمومی وزارت تعاون، کار در خصوص هدف از ارسال نامه معاون وزیر تعاون، اضافه کرد: تفکیک جنسیتی نباید در سیاست ها و بخشنامه ها، زنان را از دسترسی به برخی از مشاغل متداول در ایران و جهان محروم سازد.

گفتنی است، سوابق ناشی از صدور این نوع بخشنامه ها حاکی از آن است که اینگونه بخشنامه ها توسط بهانه جویان در سازمانهای بین المللی دستاویز علیه دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته و این درصورتی است که در جمهوری اسلامی ایران همه زنان آزادانه حق انتخاب مشاغل در چارچوب قوانین را داشته و ایران پرچمدار عدالت جنسیتی بوده است.

در بخش دیگری از این نامه آمده است: این نامه با اعتقاد به حفظ ارزشهای اسلامی در مراکز اداری صادر شده و هدف آن مواردی است که هیچ ارتباطی به ارزشهای اسلامی ندارد، ضمن آنکه به نظر کارشناسان وزارتخانه عدم امکان حضور زنان در مشاغل مورد نظر بخشنامه موجب نارضایتی مراجعان زن به این دستگاهها نیز خواهد شد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن تاکید براینکه محتوای نامه ارتباطی با مساله تفکیک جنسیتی نداشته، عناوین به کار گرفته شده در رسانه ها درخصوص این نامه را تکذیب کرد.Leave a reply

Your email address will not be published.