صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  تغییر ورودی و خروجی ...
مرداد
۷
۱۳۹۳
تغییر ورودی و خروجی شیرخوارگاه ها با قوانین جدید
مرداد ۷ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

81253123-5850127

عکس: ایرنا

دولت به تنهایی قادر به تامین هزینه های نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست نیست لذا خیرین باید به این بخش ورود کنند.

به گزارش ایرنا، عبدالرضا عزیزی رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: با قوانین آسان سازی فرزندخواندگی میزان ورودی و خروجی شیرخوارگاه ها برابر شده است.

یکشنبه شب درضیافت افطار شیرخوارگاه حضرت فاطمه زهرا(س) شیروان افزود: این در حالی است که تا پارسال به دلیل سختگیریهایی که در این بخش وجود داشت ورودی کودکان به این مراکز پنج برابر خروجی آن بود.

وی در عین حال خواستار همکاری بیشتر افراد نیکوکار در این عرصه شد و گفت: دولت به تنهایی قادر به تامین هزینه های نگهداری کودکان بدسرپرست و بی سرپرست نیست لذا خیرین باید به این بخش ورود کنند.

رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیشتر کودکان این مراکز را بدسرپرست دانست و افزود: والدین عمده این کودکان دارای اعتیاد سنگین هستند که اگر کودک با آنان بماند معتاد خواهد شد و در نتیجه لازم است کودک از خانواده جدا و در این مراکز نگهداری و تربیت شود.

وی با بیان اینکه محیط و وراثت بر میزان بروز آسیب های اجتماعی و اعتیاد در بین کودکان تاثیرگذار است گفت: والدینی که دچار اینگونه مسائل هستند لیاقت نگهداری فرزند ندارند.

مدیرکل اداره بهزیستی خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: هم اکنون ۱۵ مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست در این استان فعال و شیرخوارگاه حضرت زهرا(س) تنها مرکز نگهداری کودکان دارای سن زیر شش ساله در این خراسان شمالی است.Leave a reply

Your email address will not be published.