صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  توزیع بسته‌های حمایت...
مرداد
۱
۱۳۹۳
توزیع بسته‌های حمایتی نوزاد میان مادران فنلاندی
مرداد ۱ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

33-553

عکس: ایسنا

۷۵ سال پیش فنلاند بیشترین میزان مرگ و میر کودکان در جهان را داشت اما اکنون با اجرای برنامه‌های حمایتی دولت از مادران این آمار به شدت کاهش یافته است.

بسته‌های حمایتی دولت فنلاند از مادرانی که تازه وضع حمل کرده‌اند و شامل وسایل مخصوص برای نوزادان می‌شوند موجب پایین آمدن آمار مرگ و میر زنان صاحب فرزند طی چند دهه گذشته شده است. در دهه ۱۹۳۰ میلادی، دولت فنلاند توزیع بسته‌هایی بین زنان باردار و مادران تازه وضع حمل کرده را آغاز کرد که این بسته‌ها شامل وسایل مورد نیاز نوزاد در سال اول زندگی بود. در این بسته‌ها به طور معمول تعدادی پوشک، کیسه خواب، لباس زمستانی، وسایل حمام، اسباب بازی و وسایل دیگر گنجانده شده است.

این بسته‌های حمایتی به هر مادر تازه وضع حمل کرده فنلاندی بدون در نظر گرفتن سن و موقعیت اجتماعی آنان تحویل داده شده است. همچنین مادران می‌توانند از تحویل این بسته خودداری کرده و پول نقد دریافت کنند هرچند بیشتر مادران خواهان دریافت این بسته‌های حمایتی بوده‌اند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی ام‌ان‌ان، زنان باردار فنلاندی برای دریافت این بسته حمایتی باید پیش از ماه چهارم بارداری برای مراقبت‌های دوران حاملگی به پزشک مراجعه کنند.Leave a reply

Your email address will not be published.