صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مرکز فرماندهی "فوریت...
فروردین
۱۹
۱۳۹۲
مرکز فرماندهی “فوریت‌های اجتماعی کشور” راه‌اندازی می‌شود
فروردین ۱۹ ۱۳۹۲
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

به گزارش ایسنا، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به مصوبه هیات وزیران در مورد ساماندهی مراکز فوریت‌های اجتماعی کشور از جمله اورژانس‌های اجتماعی، گفت: مراکز فرماندهی و هماهنگی فوریت‌های اجتماعی کشور در اردیبهشت ماه سال جاری راه‌اندازی می‌شود.

محمد نفریه در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران  ایسنا، با بیان اینکه این مرکز در استان تهران راه‌اندازی می‌شود، گفت: ۱۹۸ تیم سیار اورژانس اجتماعی وجود دارند و خرید ۱۰۰ دستگاه خودروی اورژانس اجتماعی دیگر نیز نهایی شده که سبب ایجاد ۱۰۰ تیم سیار دیگر می‌شود. بنابراین فرماندهی، هماهنگی، سیاستگذاری، هدایت و نظارت بر اورژانس‌های اجتماعی کل کشور بر عهده مرکز فوریت‌های فرماندهی اجتماعی خواهد بود.

وی افزود: از طریق این مرکز بر فعالیت اورژانس‌های اجتماعی کشور نظارت می‌شود و در صورت دریافت گزارش‌های مردمی در مورد عملکرد ضعیف اورژانس‌های اجتماعی، با آنها برخورد می‌شود.

نفریه با اشاره به اینکه اورژانس‌های اجتماعی شامل چهار بخش مرکز مداخله در بحران، تیم‌های سیار، پایگاه خدمات اجتماعی و خط ۱۲۳ می‌شود، اظهار کرد: کودک‌آزاری، همسرآزاری، مشکلات خانواده و … از جمله موضوعاتی است که قبل از مداخله قضایی و انتظامی، اورژانس‌های اجتماعی با آنها سر و کار دارند.Leave a reply

Your email address will not be published.