صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  مخالفت مجلس با پیشنه...
تیر
۲۵
۱۳۹۳
مخالفت مجلس با پیشنهاد کاهش ساعت کاری مردان دارای همسر بیمار و فرزند معلول
تیر ۲۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر
۰
image_pdfimage_print

amir kholousi (3)

   عکس: ایسنا

شهیندخت مولاوردی: ما تلاش کردیم لایحه کاهش ساعت کاری را به کارکنان دولت اعم از زن و مرد تعمیم دهیم تا شامل مردان دارای همسر مبتلا به بیماری صعب‌العلاج یا معلول یا فرزند زیر هفت سال و معلول نیز بشود، اما متاسفانه کمیسیون اجتماعی مجلس با این پیشنهاد ما مخالفت کرد.

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در گفت‌وگو با (ایسنا)، افزود: هدف ما از ارایه این پیشنهاد فرهنگ‌سازی بود؛ چراکه وظیفه مراقبت و رسیدگی، خانه داری منحصر به زنان نمی‌شود و مردان هم نقش پدری و هم نقش همسری دارند و تلاش کرده بودیم نقش همسری و مادری را صرفا به زنان تعمیم ندهیم و نقش همسری و پدری مردان را نادیده نگیریم.

وی تصریح کرد: درحال حاضر برخی پدران از خانواده غایب هستند. قطعا ضرورت بازگشت پدر به خانه و خانواده احساس می‌شود تا آنان نقش‌های پدری و همسری خود را ایفا کنند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره دیدگاهش نسبت به کاهش ساعت زنان شاغل گفت: نظر من درباره کاهش ساعت کاری زنان شاغل مشخص است و پیش از این دیدگاه‌های خود را بیان کرده‌ام. این لایحه سال‌هاست در دستور است و انتظاراتی ایجاد کرده و متقاضی دارد.

مولاوردی در پایان اظهارکرد: لایحه کنونی کاهش ساعت کاری برای زنان دارای شرایط خاص است. این زنان به دنبال ارتقای جایگاه مدیریتی نیستند و به دلیل نیاز مالی کار می‌کنند. بنابراین وضعیت این زنان را نمی‌توان نادیده گرفت.

 منبع: ایسناLeave a reply

Your email address will not be published.