صفحه اصلی  »  این سو و آن سو خبر  »  وزیر دادگستری برای ث...
تیر
۲۵
۱۳۹۳
وزیر دادگستری برای ثبت ازدواج‌ دختران زیر ۱۵ سال گزارش می‌دهد
تیر ۲۵ ۱۳۹۳
این سو و آن سو خبر, خشونت خانگی و اجتماع
۰
, , , , , , , ,
image_pdfimage_print

خانه امن : سال ۹۲، ۳۱ هزار ازدواج برای دختران زیر ۱۵ سال به ثبت رسیده که قرار است وزیر دادگستری درباره نحوه ثبت این ازدواج‌ها گزارشی ارائه دهد، چرا که ثبت آنها غیرقانونی است.

شهیندخت مولاوردی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده درباره ازدواج دختران زیر ۱۵ سال گفت:در جلسه اخیر هیات دولت، گزارشی در این باره ارائه کردم و مقرر شد، وزیر دادگستری گزارشی را از نحوه ثبت این ازدواج ها در اختیار هیات دولت قرار دهد، هر چند رییس اداره ثبت احوال اعلام کرده این ازدواج ها غیر قانونی است.
به گفته وی، این آمار رسمی است و آمارهای غیر رسمی بطور قطع چیزی فراتر از این رقم را نشان می دهد.

مولاوردی در چهارمین نشست مشاوران امور زنان دستگاه‌های اجرایی و وزارت خانه‌ها ،با اشاره به یکی از جلسات هیات دولت در خصوص موضوع حجاب و عفاف یادآور شد: در این جلسه رییس جمهور دستور دادند، به منظور ترویج فرهنگ حجاب و عفاف و عرضه پوشاک مناسب و اسلامی، اقدامات لازم با همکاری معاونت زنان، وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتحادیه های صنفی صورت گیرد که اکنون در حال برنامه ریزی برای این مساله هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه دوره آزمایشی قانون مدیریت خدمات کشوری رو به پایان است، اضافه کرد: کمیسیون اجتماعی دولت در حال رایزینی برای ارایه لایحه ای است تا بتواند این قانون را دایمی کند، از این رو سعی کردیم با استفاده از این فرصت، بندهایی را درباره استخدام زنان در آن بگنجانیم.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پیشنهاد ˈسهیلا جلودارزادهˈ مشاور وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص طرح یکپارچه سازی اطلاعات زنان سرپرست خانوار گفت: بر اساس این پیشنهاد قرار است، ستاد ساماندهی مشاغل زنان سرپرست خانوار به صورت پایلوت در منطقه ۲۰تهران تشکیل شود.

به گفته مولاوردی، تا شهریور ماه یک مدل مناسب توانمند سازی زنان سرپرست خانوار با مشارکت همه دستگاه های ذیربط نظیر کمیته امداد، سازمان بهزیستی، استانداری و محیط زیست ارایه خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری سومین نشست خود با فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی گفت: این نشست‌ها به منظور استیفای حقوق شرعی و قانونی زنان تشکیل می‌شود. در این نشست در زمینه قانون عفاف و حجاب مذاکره کردیم و قرار شد اگر نقدهایی در زمینه چگونگی اجرای این قانون وجود دارد به ما ارائه کنند تا از طریق تدوین لایحه اقدام کرده و قانون عفاف و حجاب به صورت کامل و از سوی تمام دستگاه‌های مرتبط به اجرا درآید.

 Leave a reply

Your email address will not be published.