ما چه کسی هستیم

ما گروهی از فعالان اجتماعی هستیم که خشونت خانگی را به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی مورد هدف قرار داده و برای پیشگیری،مقابله و کاهش آن تلاش می کنیم .

ما معتقدیم،کاهش خشونت خانگی با آموزش ،ظرفیت سازی،گفتگو و مشارکت عمومی مردم نتیجه می دهد. معتقدیم ایجاد ظرفیت های جدید و بهره مندی از ظرفیت های موجود هر چند کوچک، می توان در کاهش خشونت خانگی نقش موثر داشت.

معتقدیم می توان با استفاده از فضای مجازی، سازمان های غیر دولتی و غیر رسمی ایجاد کرد که با مشارکت مردم و گروه های هدف اداره شود و از این راه مشارکت عمومی را افزایش داد.ما تلاش می کنیم مشاوره حقوقی آنلاین و رایگان در اختیار افرادی قرار دهیم که قربانی خشونت خانگی هستند.

“خانه امن” را خانه خود بدانید و مطمئن باشید این خانه با هدف کاهش خشونت خانگی راه اندازی شده و در این راه از کمک وکلا و مشاوران متعهدی که در جهت کاستن خشونت خانگی فعالیت می کنند استقبال می کند.
شما می توانید با نام واقعی یا مستعار با این وکلا تماس بگیرید؛ هدف خانه امن کمک به خشونت دیدگان است.
شما با کلیک کردن بر روی قسمت “مشاوره حقوقی رایگان” که در صفحه اصلی وبسایت قرار دارد می توانید فرم درخواست مشاوره را مشاهده و تکمیل کنید و سپس آن را به آدرس ایمیلی که در اختیارتان گذاشته می شود ارسال کنید. وکیل خانه امن در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.

“سکوت را بشکنید“
از خشونت و اثرات آن بر جسم و روح خود و فرزندانتان به ما بگویید.این نخستین گام به سوی کنترل خشونت خانگی است، پس از این گام ،برداشتن گام های دیگر آسان می شود.

توجه داشته باشید ◄
“خانه امن” امنیت شما را در فضای مجازی تامین می کند و نام و نشان شما را محفوظ نگه می دارد.
“خانه امن” فقط یک هدف را دنبال می کند. هدف، رهائی از خشونت خانگی است.
“خانه امن” هیچ هدف سیاسی را دنبال نمی کند.

چنانچه به هر دلیلی نمی توانند بطور مستقیم با خانه امن ارتباط برقرار کنید، پیشنهاد می شود یک دوست مورد اعتماد و یا فعال حقوق زنان را واسطه قرار داده و از طریق او با خانه امن در تماس باشید.

یک استثناء◄
نه تنها قربانیان خشونت، بلکه شاهدان خشونت خانگی نیز می توانند با وب سایت خانه امن ارتباط برقرار کنند و جزئیات خشونتی را که شاهد آن بوده اند را با خانه امن در میان بگذارند.

این همکاری به ”خانه امن” کمک می کند تا موارد خاصی را که شاهدان خشونت ،دیده یا شنیده اند به بحث بگذارند تا مشاوران و حقوق دانان بتوانند درباره این موارد نظر دهند. این نظرها به ارتقاء سطح آگاهی عموم نسبت به خشونت خانگی کمک می کنند .

در نهایت◄
از خوانندگان وبسایت درخواست می کنیم اطلاعات تماس ما را، دراختیار افرادی که در فامیل و یا در میان دوستان تحت خشونت خانگی هستند قرار دهند تا به این ترتیب همه با هم در رفع خشونت از خانه هایمان تلاش کنیم.
از وکلا و روانشناسان داوطلب درخواست می کنیم چنانچه قصد همکاری دارند با آدرس ایمیلkhanehamn@gmail.com با ما تماس حاصل کنند.
دوستان و همراهانی که مایل به همکاری با خانه امن و حمایت از قربانیان خشونت خانگی هستند می توانند با ارسال مقاله، گزارش، خبر و یا عکس به ایمیل خانه امن با ما همکاری کنند.